Bild på Anna-Karin Hennig

Anna-Karin Hennig

Tillförordnad generalsekreterare Ledningsgrupp, Scouternas styrelse, Stockholm (Örnsberg)
E-post: anna-karin.hennig@scouterna.se
Telefon:
+46 8 555 065 61

Bild på servicechef Peter Gustafsson

Peter Gustafsson

Servicechef Chefer, Ledningsgrupp, Personal, Stockholm (Örnsberg)
E-post: peter.gustafsson@scouterna.se
Telefon:
08-568 432 24
Mobil:
072-077 78 15

Peter är sedan 1 september 2014 Servicechef och har en bakgrund inom IT- och Telekombranschen som linje- och produktchef på företag som Tele2, TDC och Cybercom. Peter har varit aktiv scout och senare scoutledare sedan åtta års ålder i Bredäng utanför Stockholm där han också bor. Peter är född 1979.

Utbildning

Peter har en civilekonomexamen från Stockholms universitet. Han har också genomfört högskolestudier inom statsvetenskap, filmvetenskap och programmering.

Ansvarsområden

Peter är övergripande ansvarig för ekonomi, förvaltning, IT, Scoutshopen, medlemsservice, lokaler och anläggningar.

Bild på Anna Lindgren

Anna Lindgren

Utvecklingschef Chefer, Ledningsgrupp, Personal, Stockholm (Örnsberg)
E-post: anna.lindgren@scouterna.se
Telefon:
0734-24 59 69

Louise Lind

Louise Lind

Vikarierande kommunikationschef Kommunikation, Ledningsgrupp, Personal, Stockholm (Örnsberg)
E-post: louise.lind@scouterna.se
Mobil:
070-7798822

Bild på Elisabeth Danefjäll

Elisabeth Danefjäll

Medlemsutvecklingschef Ledningsgrupp, Personal, Projekt, Stockholm (Örnsberg)
E-post: elisabeth.danefjall@scouterna.se
Telefon:
08-555 065 79
Mobil:
076-623 25 79

Bild på Emma Persson

Emma Persson

Ledningsassistent Personal, Stockholm (Örnsberg)
E-post: emma.persson@scouterna.se

Bild på Liza Zeeck Rosenberg

Liza Zeeck Rosenberg

Rektor/Utbildningschef Chefer, Ledningsgrupp, Scouternas folkhögskola, Stockholm (Örnsberg)
E-post: liza.rosenberg@scouterna.se
Telefon:
08-555 065 34

Bild på Joel Midemalm

Joel Midemalm

Biträdande rektor för Scouternas folkhögskola Personal, Scouternas folkhögskola, Stockholm (Örnsberg)
E-post: joel.midemalm@scouterna.se
Telefon:
08-555 065 58
Mobil:
072-070 58 79

Bild på Johanna Staf

Johanna Staf

HR-support Stockholm (Örnsberg)
E-post: johanna.staf@scouterna.se
Telefon:
08-555 065 90

Foto saknas

Marieke Johnson

Kommunikatör Kommunikation, Personal, Stockholm (Örnsberg)
E-post: marieke.johnson@scouterna.se
Telefon:
08-568 43 206