Scouternas styrelse

Här hittar du kontaktuppgifter för Scouternas styrelse. Om du vill veta mer om deras bakgrund, utbildning och arbetsområden klickar du på respektive namn.

Britta Burreau

Britta Burreau

Ordförande
E-post: britta.burreau@scouterna.se

Ordförande i Scouternas styrelse

Styrelse scouterna-gustav-h

Gustaf Haag

Ordförande
E-post: gustaf.haag@scouterna.se

Ordförande i Scouternas styrelse

Stina Alm

Stina Alm

Ledamot
E-post: stina.alm@scouterna.se

Ledamot i Scouternas styrelse

person_foto-saknas1

Joel Bergstrand

Ledamot, International Commissioner
E-post: joel.bergstrand@scouterna.se

Joel är ledamot i Scouternas styrelse och International Commissioner för WOSM, World Organization of the Scout Movement

Styrelse scouterna-oscar

Oscar Sundås

Ledamot
E-post: oscar.sundas@scouterna.se

Ledamot i Scouternas styrelse

Linda Wallberg

Linda Wallberg

Ledamot, International Commissioner
E-post: linda.wallberg@scouterna.se

Linda är ledamot i Scouternas styrelse och International Commissioner för WAGGGS - World Organization of Girl Guides and Girl Scouts

Viktor Lundqvist

Ledamot
E-post: viktor.lundqvist@scouterna.se

Ledamot i Scouternas styrelse

Marie-Louise Lövgren

Ledamot
E-post: marie-louise.lovgren@scouterna.se

Ledamot i Scouternas styrelse

Theres Sysimetsä

Ledamot
E-post: theres.sysimetsa@scouterna.se

Ledamot i Scouternas styrelse