Scouternas styrelse

Här hittar du kontaktuppgifter för Scouternas styrelse. Om du vill veta mer om deras bakgrund, utbildning och arbetsområden klickar du på respektive namn.

Ida_Texell_

Ida Texell

Ordförande
E-post: ida.texell@scouterna.se

Ordförande i Scouternas styrelse

Viktor L

Viktor Lundqvist

Ordförande
E-post: viktor.lundqvist@scouterna.se

Ordförande i Scouternas styrelse

Dimitrij Aleshkov

Dimitrij Aleshkov

Ledamot
E-post: dimitrij.aleshkov@scouterna.se

Ledamot i Scouternas styrelse

20200610 Foto: Magnus Fröderberg

Joel Bergstrand

Ledamot, International Commissioner
E-post: joel.bergstrand@scouterna.se

Joel är ledamot i Scouternas styrelse och International Commissioner för WOSM, World Organization of the Scout Movement

Albin J

Albin Junhede

Ledamot
E-post: albin.junhede@scouterna.se

Ledamot i Scouternas styrelse

Roger Lindvall

Roger Lindvall

Ledamot
E-post: roger.lindvall@scouterna.se

Ledamot i Scouternas styrelse

Hanne N

Hanne Nordqvist

Ledamot
E-post: hanne.nordqvist@scouterna.se

Ledamot i Scouternas styrelse

Linn Ternefors

Linn Ternefors

Ledamot, International Commissioner
E-post: linn.ternefors@scouterna.se

Ledamot i Scouternas styrelse, International Commissioner för WAGGGS

Marie-Louise L

Marie-Louise Lövgren

Ledamot
E-post: marie-louise.lovgren@scouterna.se

Ledamot i Scouternas styrelse